4 צעדים להגשים חלומות
15
- אוגוסט
2020
Posted By : admin
4 צעדים להגשים חלומות

אמרו לכם שאם אתם רוצים להגשים חלומות אתם צריכים לדמיין אותם ולצייר לעצמכם בראש (או על דף) את מה שאתם רוצים? אמרו לכם להכין רשימת חלומות ולצעוק אותם לעולם?

ניסיתם וזה לא עבד?

יש סיבה לכך והיא מבוססת מבחינה מדעית.

 

זה לא דבר רע לומר את החלומות שלנו בקול רם. ע"י כך אנחנו מעלים את המוטיבציה ויוצרים התחייבות בפני אנשים אחרים, מה שמגדיל את הסיכוי להגשים את החלום. אבל לצעוק את החלומות לא מספיק.

 

להגשים חלומות

כדי להגשים חלומות ולהשיג מטרות צריך לדמיין את המטרה, אבל זהו רק שלב אחד בדרך להשגת המטרה שלכם. לא מספיק לשקוע בפנטזיות בסגנון ספרי העזרה העצמית למיניהם. חשיבה חיובית משפרת את ההרגשה שלנו בטווח הקצר, אבל אם זה כל מה שתעשו, היא תפגע בכם בטווח הארוך ותוריד את המוטיבציה שלכם לפעול כדי להשיג את החלומות האלו.

כדי להגשים באמת את החלומות שלנו, אנחנו צריכים לעשות יותר מזה. אין קיצורי דרך.

 

 

שיטת WOOP להגשים חלומות

שיטת WOOP  מבוססת על ארבעה שלבים: Wish, Outcome, Obstacle, Plan

ובעברית: שאיפה, תוצאה, מכשול, תכנית.

השיטה פותחה ע"י הפסיכולוגית גבריאלה אטינגן מאוניברסיטת ניו יורק ובאתר שלה תוכלו לקרוא עליה בהרחבה.

 

4 שלבי הגשמת חלומות

 

בשלב הראשון אתם מגדירים מה השאיפה שלכם – מה המטרה שאתם רוצים להשיג. חשוב שההגדרה הזו תהיה מדויקת ולא משהו כללי, כמו "אני רוצה להיות עשיר".

 

בשלב השני אתם מדמיינים את התוצאה הרצויה לפרטי פרטים.

 

עד כאן השיטה דומה מאוד למה ששמעתם עליו כבר מאות פעמים, אבל מכאן ואילך מגיע החלק המאתגר יותר.

בשלב השלישי אתם צריכים לבדוק מה המכשולים האפשריים שעומדים בדרככם להגשים את החלום שלכם. השלב הזה חשוב מאוד, כיוון שהוא מרחיק אתכם מאזור הפנטזיה ומעמת אתכם עם המציאות ועם הגורמים שמונעים מכם להגשים את החלום. מחקרים מראים שההכרה במכשולים מעודדת אנשים בעלי מטרות מציאותיות להשקיע מאמץ רב יותר ולשפר ביצועים, ומעודדת אנשים בעלי מטרות בלתי מציאותיות לשנות כיוון.

 

השלב הרביעי הוא השלב המעשי – להכין תכנית שתיקח בחשבון את המכשולים ותגדיר את הצעדים שאנחנו צריכים לנקוט כדי להתגבר על המכשולים ולהשיג את המטרה. השלב הזה יבטיח שהחלום שלכם יהפוך למטרה מעשית שאתם יודעים איך להשיג אותה. פירוק של הרעיון לשורת משימות שניתנות לביצוע יבטיח שאתם בדרך להגשמת החלום.

 

ולסיום, הנושא של פירוט ודיוק מאוד חשוב בכל אחד מהשלבים. חשיבה כללית מדי לא תביא אתכם אל המטרה. ככל שתהיו מפורטים ומדויקים, במיוחד בשלב התכנית, כך הסיכוי שלכם להגשים את החלומות יגדל.

אז מה החלומות שלכם?