15 הרגלים של אנשים מצליחים
16
- פברואר
2020
Posted By : admin
15 הרגלים של אנשים מצליחים

קווין קרוז הוא מרצה וסופר שכתב רבי מכר על פרודוקטיביות ומנהיגות.

בסרטון המצורף בסוף הפוסט הוא מספר על 15 הרגלים של עשרות אנשים מצליחים: מיליארדרים, ספורטאים אולימפיים, סטודנטים מצטיינים ויזמים בולטים.

סיכמתי עבורכם את עיקרי הדברים מתוך הסרטון. לחלקם התייחסתי כבר בפוסטים קודמים, אבל יש פה עצות ודגשים חשובים שיכולים לעזור לכם. גם אם חלק מההרגלים האלו לא מתאימים לכם, די שתאמצו 2-3 הרגלים חדשים שיעזרו לכם וכבר הרווחתם בגדול.

רשימת הרגלים של אנשים מצליחים

 1. זמן הוא המשאב היקר והנדיר ביותר שלנו. בכל יום יש 1,440 דקות ולכל אחת מהן יש ערך. נצלו אותן במלואן.
 2. זהו את המטרות הכי חשובות שלכם ובצעו אותן ראשונות.
 3. עיבדו עם המשימות ביומן שלכם ולא עם רשימת משימות. אף אחד מהאנשים המצליחים שרואיינו למחקר הזה לא השתמש ברשימת משימות (To Do List) ומחקרים מראים שלמעלה מ- 40% מהמשימות שאנשים מכניסים לרשימת המטלות שלהם לא מבוצעות אף פעם.
 4. כדי להתגבר על דחיינות, אתם צריכים לנצח את האני העתידי שלכם – לחשוב על כל הדרכים בהן אנחנו דוחים בדר"כ ביצוע מטלות ולעשות מה שצריך כדי למנוע את הדחייה הזו. לדוגמה, אם אתם מתקשים לעמוד בהחלטה לצאת לרוץ מוקדם בבוקר, הכינו את בגדי ונעלי הריצה ליד המיטה, כדי שהם יהיו הדבר הראשון שתראו כשתפקחו את העיניים. למשקיעים הוא מציע אפילו ללכת לישון עם מכנסי הריצה.
 5. תמיד יהיה עוד משהו לעשות, גם אם תעבדו 20 שעות ביום. סיימו את יום העבודה בזמן הנכון לכם ולא כשהעבודה מסתיימת.
 6. תמיד קחו איתכם מחברת. במחברת תכתבו הערות בפגישות, רעיונות חדשים שעולים בדעתכם או משפטי השראה מספרים שאתם קוראים. זה יאפשר לכם לנצל את המוח לעיבוד רעיונות חדשים ולא לזכירה של פרטי מידע. אגב, אני לא משתמשת לצורך זה במחברת אמיתית, אלא באפליקצייה בטלפון, אבל הרעיון זהה. הכתיבה של כל הרעיונות שעולים בראשנו במהלך היום, משחרר אותנו מהמאמץ לזכור אותם ומאפשר להתרכז במה שאנחנו עושים כאן ועכשיו.
 7. שילטו בתיבת הדואר וההודעות שאתם מקבלים, מכיוון שהם מסיחי דעת שמתחרים על תשומת הלב שלכם. כבו את כל ההתרעות ובידקו מיילים והודעות כשזה נוח לכם ולא כשהם מגיעים.
 8. קיבעו פגישות רק כשאין ברירה ובשעות שהן השעות הפחות פרודוקטיביות שלכם. אם אתם יותר פרודוקטיביים בבוקר, קיבעו פגישות רק אחה"צ. הגבילו את הפגישות בזמן וסרבו לפגישות ממושכות. ברוב המקרים מטרות הפגישה יושגו תוך חצי שעה בלבד.
 9. אימרו "לא" לכל מה שלא מקדם את המטרות האמיתיות שלכם. כל פעם בה אתם אומרים "כן", אתם למעשה אומרים "לא" לדבר אחר.
 10. עיקבו אחר עיקרון הפארטו, הידוע גם כעיקרון ה- 80/20. לפי עיקרון זה 80% מהתוצאות מגיעות מכ- 20% מהפעילות. זהו את קומץ המשימות שמביאות לרוב התוצאות והתמקדו בהן.
 11. התמקדו בתשוקה ובחוזקות שלכם. לימדו לשחרר ולהאציל סמכויות לאנשים שיבצעו את מה שאתם פחות חזקים בו. גם אם הם יצליחו ב- 80% ולא ב- 100%, זה מספיק טוב, כי זה מפנה לכם זמן יקר.
 12. קיבעו ביומן ימי חיץ (ימי באפר) בהם תטפלו בנושאים אדמיניסטרטיביים כמו מיילים, שיחות טלפון, טיפול בניירת ופגישות היכרות. ימים אלו יאפשרו לכם להיטען מחדש ולהצמקד בשאר הימים במשימות העיקריות שלכם.
 13. אם יש משימה שאתם יכולים לסיים תוך פחות מ- 5 דקות, בצעו אותה מיד.
 14. השתמשו בשעה הראשונה בבוקר לחיזוק הגוף והנפש ואל תצללו ישר למטלות השוטפות.
 15. פרודוקטיביות היא תוצאה של אנרגיה ומיקוד, לא זמן. אם תדאגו לגוף ולתזונה שלכם, תיקחו הפסקות ושעות שינה מספיקות, תהיו יותר אנרגטיים ותפיקו תוצאות טובות יותר. שיטת פומודורו מציעה עבודה מרוכזת של 25 דקות והפסקה של 5 דקות.

 

ולסיום, דן אריאלי אומר שיש בבוקר חלון זמן של שעתיים שבהן אנחנו במיטבנו הקוגניטיבי. בפועל, חלק גדול מהאנשים מבזבזים את השעתיים האלו על נסיעה לעבודה, קפה, קריאת אימיילים והתעדכנות ברשתות חברתיות. אולי הגיע הזמן לעשות שינוי בסדר היום שלכם.

 

מרגישים שנושא ניהול הזמן והמיקוד הוא נקודה חלשה אצלכם? דברו איתי וניפגש לסשן שיתן לכם מוטיבציה והרגלי עבודה טובים.

 

צפו בהרצאה של קווין קרוז על הרגלים של אנשים מצליחים: