לעבוד פחות ולהרוויח יותר
19
- מאי
2020
Posted By : admin
לעבוד פחות ולהרוויח יותר

מי לא רוצה לעבוד פחות ולהרוויח יותר?

הקורונה לימדה אותנו להוריד את הרגל מהגז ולהאט את הקצב. רבים מאיתנו אהבו מאוד את תוצאת הלוואי הזו של הסגר ולא רוצים לחזור למצב הקודם.

זה אפשרי? האם אפשר באמת לעבוד פחות ועדיין להתפרנס בכבוד?

בתרבות שלנו רווחת התפיסה שככל שעובדים יותר קשה, כך מצליחים יותר. אבל האם שאלתם את עצמכם מה כוללת העבודה הקשה הזו? האם בדקתם כמה באמת מהזמן של "עבודה" הוא אכן פרודוקטיבי?

הטענה שלי היא שאנחנו יכולים להיות יותר ממוקדים, יעילים ואפקטיביים בפחות זמן ועם יותר הנאה. מה שנדרש הוא לעבוד בצורה מסודרת, עם תכנון, עם מטרות ברורות ומוגדרות וכמה שפחות הסחות דעת.

 

איך אפשר להצליח לעבוד פחות ולהרוויח יותר

 

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להכין טבלה של 3 עמודות. בכל שורה כיתבו פעילות או פרוייקט שאתם עובדים עליו, הזמן בו אתם משקיעים והרווח כתוצאה מאותה פעילות. כשכל המידע יהיה בטבלה בצורה מסודרת תקבלו תמונה מאוד ברורה של הפעילויות המשתלמות יותר ואלו שמבזבזות לכם זמן. אל תשכחו לכתוב הכל, כולל זמן של גלישה באינטרנט בכלל ופייסבוק בפרט, בתירוץ של "סקר שוק" או "מחקר מתחרים". אם זה נעשה בזמן שאתם אמורים לעבוד, זה חייב להילקח בחשבון בטבלה הזו.

 

מה עושים עם זה?

כלל ה- 20/80 (עיקרון הפארטו) תקף כאן, כמו בהרבה מקרים אחרים. רוב הסיכויים שתגלו שב- 20% מהזמן אתם משיגים 80% מההכנסות (המספרים המדויקים לא חשובים פה. גם 30/70 או 40/60 יכולים לעבוד לכם). עכשיו בידקו מה מבזבז לכם 80% מהזמן ומביא למעט הכנסות – פה בדיוק אתם יכולים לשפר את המאזן.

יש כמה אפשרויות:

  1. לשאול את עצמכם אם הפעילות הזו הכרחית. בחלק מהמקרים תגלו שזה פשוט מיותר ושואב זמן חשוב.
  2. לעשות לפעילות הזו מיקור חוץ (אאוטסורסינג) אם אתם נמנעים לעשות זאת משיקולי עלות – בידקו שוב וחישבו מה אתם יכולים לעשות בזמן שיתפנה לכם ומה יהיה הרווח שלכם. יש סיכוי טוב שתגלו שאפשר לנצל את הזמן שהתפנה כדי להגדיל רווחים מעבר לעלות האאוטסורסינג. לדוגמה: שירותי משרד, טלפונים וביורוקרטיה שגוזלת זמן יקר.
  3. לבדוק איך אפשר לעשות את הפעילות הזו בצורה יותר יעילה. לדוגמה, אם אתם משקיעים הרבה זמן במענה לשאלות של לקוחות, תוכלו להוסיף אוטומציה לעסק, להוסיף דפי נחיתה עם מידע מפורט ומלא שיענה על רוב השאלות וכו'.

 

יש עוד פעולות שאפשר לעשות כדי להיות יותר ממוקדים ופרודוקטיביים ואפשר לקרוא עליהן בפוסטים קודמים שלי.

 

בנוסף לנאמר, אני מציעה לכם לבדוק את החיים בפרספקטיבה יותר רחבה ולשאול:

האם אנחנו יכולים להסתפק בפחות, ולהרוויח איכות חיים גבוהה יותר?

האם כל הדברים שאנחנו קונים וממלאים בהם את הבית באמת נחוצים לנו ושווים את המחיר שאנחנו משלמים בעבודה קשה ועומס נפשי ופיזי?

אם עניתם בחיוב על השאלה הראשונה ובשלילה על השאלה השניה, אתם עושים את הצעד הראשון בדרך לחיים יותר מספקים ובעלי משמעות.

 

זקוקים לעזרה במיפוי כל הפעילויות שלכם ובהגדרת המטרות להגדלת היעילות? אני כאן ואשמח לעזור.