על ט"ו בשבט והנאה מהעבודה
09
- פברואר
2020
Posted By : admin
על ט"ו בשבט והנאה מהעבודה

גדלתי בחנות ממתקים ופירות יבשים.

להורי היתה חנות מאוד מוכרת ברמת גן ואחי ואני בילינו שם חלק גדול מהילדות שלנו. עוד לפני כיתה א' כבר עזרתי בסידור סחורה, הכנת תערובת לעוגת האגוזים והשוקולד שנאפתה על ידי כל הקונים שלנו (מי רוצה מתכון?) וטחינת קפה. ככל שגדלתי, אבי סמך עלי יותר ויותר וכשנולדו אחיותי הקטנות, כבר החלפתי את אמי בזמני הפנוי אחה"צ ובחופשות.

ט"ו בשבט היה החג הגדול שלנו. הקונים מילאו את החנות בכל השבוע של ט"ו בשבט וחיכו בסבלנות לקנות פירות יבשים, שקדים ואגוזים.

לעיתים ההמתנה ארכה זמן רב, אבל המוצרים האיכותיים לא היו הסיבה היחידה בגללה הלקוחות היו כל כך נאמנים לאבי.

אנשים הגיעו ממרחקים בגלל מנשה – המותג. הוא היה סבלני, מצחיק, שר שירים, פיטפט בו זמנית באידיש ובעירקית (האוכלוסיה בר"ג באותם ימים היתה מורכבת בעיקר מניצולי שואה ויוצאי עירק). הוא הכיר כל אחד באופן אישי, התעניין במה שקורה בחיים של הלקוחות, נתן עצות לטיפול טבעי בכל מיני מכאובים וקיבל כל אחד במאור פנים וחיוך. זמן ההמתנה בחנות לא היה משעמם, אף שהיינו בעידן של טרום טלפון חכם.

הנאה מהעבודה

מה שבמקומות רבים נלמד בקושי ובמאמץ, היה אצלו טבעי ומהנה. אי אפשר היה לפספס את ההנאה שלו ממה שהוא עושה ושמחת החיים שלו היתה (ועודנה) מדבקת. גם היום, כשהוא בן כמעט 93 ועדיין מסתובב ברמת גן ועוצר כל רגע לדבר עם מכרים.

מה שאנחנו משדרים לעולם ובפרט ללקוחות שלנו חשוב מאוד. יש דברים שאי אפשר לזייף. אם אתם נהנים מהעבודה שלכם, רואים את זה. אם אתם מזייפים – גם את זה רואים.

אז מה עושים כשלא אוהבים מה שעושים?

אל דאגה, אני לא מציעה לכם להתפטר מהכל ולצאת לחפש את היעוד שלכם. הפתרון שונה עבור כל אחד. גם אם לא נכניס שמחה ל- 100% מזמן העבודה שלנו, שיפור של 20% היום ועוד 20% עוד כמה חודשים וכך הלאה, יהיה נהדר.

אצל אחד השלב הראשון הוא להבין מה מאמלל אותו, לפרוט את זה לפרוטות ולהתחיל לטפל בכל חלק בנפרד.

אצל אחר שינוי טוטאלי יכול להיות הפתרון.

כל צעד לשיפור איכות החיים שלנו, מתחיל בתכנית. בהכנת התכנית אנחנו מתחילים תמיד מהחזון – מהמטרות שאנחנו שואפים להגשים וממה שמשמח אותנו. ברגע שזה על הנייר, אפשר להתחיל להתקדם קדימה שלב-שלב, עד שיש לנו תכנית מסודרת עם חלוקה למשימות וזמנים.

מתקשים לבצע את התהליך הזה לבד? מוזמנים ליצור איתי קשר ולשוחח על הפתרון שיתאים לכם. אספק לכם כלים מוכנים שפיתחתי כדי לעשות זאת ואפגש איתכם בפגישה אישית או אונליין להכנת תכנית מקיפה ואפקטיבית שתכניס שמחה לקריירה שלכם.