השגת מטרות – טיפ מוורן באפט לשיטת 5/25
18
- ינואר
2020
Posted By : admin
השגת מטרות – טיפ מוורן באפט לשיטת 5/25

אם וורן באפט, המדורג במקום השלישי ברשימת האנשים העשירים בעולם, נותן לנו טיפ לחיים, לא נתעלם ממנו, נכון?

 

השגת מטרות

הסיפור על הטיפ הזה מסתובב ברשת הרבה זמן ובין אם הוא נכון או שובש בדרך, הוא עדיין עובד למי שאימץ אותו. על פי הסיפור, השיטה של 5/25 נולדה בשיחה של וורן באפט עם הטייס הפרטי שלו, מייקל פלינט. פלינט ביקש עצה לחיים וקיבל משימה בת 3 שלבים:

 

שלב 1 – 25 מטרות

כתוב/כתבי את 25 המטרות הכי גדולות שלך בחיים. הרשימה צריכה לכלול כל דבר שחשוב לך להשיג, בלי לפחד ובלי לסנן. אלו יכולות להיות מטרות בחיים האישיים או המקצועיים או כל דבר שנותן לך השראה. העיקר שאלו יהיו דברים שממש חשובים לך. אם קשה לך לכתוב 25 מטרות, אפשר להסתפק גם ב- 20 ואפשר גם לכתוב 50. העיקר הוא לחשוב באמת מה חשוב לך.

לדוגמה:

לעשות תואר שני

ללמוד לנגן בגיטרה

לטייל ביפן

להקים משפחה

לכתוב ספר

להרצות

ללמוד סינית

לרוץ 10 ק"מ

 

שלב 2 להשגת מטרות – טופ 5

הקף/י בעיגול את 5 המטרות החשובות ביותר ברשימה.

 

באפט אמר לפלינט מה לעשות בשלב השלישי רק לאחר שווידא שהוא אכן ביצע את שני השלבים הראשונים ואני מציעה גם לכם: אל תדלגו על אף שלב ועיברו לשלב השלישי רק אחרי שסימנתם את 5 המטרות הכי גדולות שלכם.

 

שלב 3 – מיקוד בהשגת מטרות

מה לעשות עם שאר 20 המטרות שלא נכנסו לרשימה של הטופ 5?

העצה של וורן באפט היא להתעלם לגמרי מכל מה שלא נכנס לרשימה של ה- 5 ובשום אופן לא להשקיע בהשגתם משאבים, כי הם רק יפריעו להגשים את המטרות החשובות.

רק לאחר שתגשיםו את כל 5 המטרות החשובות, אתם יכולים לחזור לרשימה, לעדכן אותה ולבחור 5 מטרות חדשות.

 

ההגיון מאחורי השיטה הזו של וורן באפט הוא שלעולם לא נצליח להצטיין בתחום מסוים אם לא נשקיע בו את כל כולנו. אם יש לנו 25 מטרות, הסיכוי להשיג אותן קטן מאוד. אם יש לנו רק 5 מטרות ואנחנו באמת מתרכזים רק בהן, הסיכויים שלנו להצליח גדולים בהרבה.

 

עוד על מטרות שאנחנו מציבים לעצמנו בפוסט על הצבת מטרות