הסתגלות לשינויים
18
- מאי
2020
Posted By : admin
הסתגלות לשינויים

אי אפשר להתעלם מהפיל שבחדר. דברים השתנו וצריך להסתגל לשינויים בעקבות משבר הקורונה. צריך להתאים את האסטרטגיה העסקית למצב החדש. מי שעדיין מאמין שאוטוטו תחזור השיגרה הישנה והכל יחזור לקדמותו, ימצא עצמו מאחור.

 

הסתגלות לשינויים

בואו נסתכל לשינוי בלבן של העיניים ונבדוק איך הקורונה השפיעה על העולם הקרוב לנו.

 

יש 3 תחומים עיקריים שצריך לבדוק בעסק שלנו:

  1. מצב השוק – הזדמנויות ואיומים חדשים. לצד הקשיים הידועים לכולם אפשר למצוא בכל תחום הזדמנויות ונישות שפתאום נעשו רלוונטיות. לדוגמה, בעסק של בלונים לאירועים וימי הולדת שהתמקד יותר בקישוט אולם לאירוע, יש עכשיו דרישה עצומה למשלוחים הביתה של בלוני הפתעה, בגלל חוסר האפשרות לחגוג באירועים שתוכננו. זה מצריך היערכות מחודשת והבנה של צרכי השוק.
  2. קהל היעד – מה הצורך שלו עכשיו ומה "הכאב" שלו. בידקו שוב האם הקהל "המסורתי" שלכם עדיין רלוונטי. תופתעו לגלות שיש קהלים חדשים שלא חשבתם עליהם עד עכשיו. אנשים שיוכלו ליהנות ולקבל תועלת מהמוצרים והשירותים שלכם. לדוגמה, חקלאים שהיו משווקים רק לרשתות השיווק ומגלים עכשיו את השוק הפרטי ששמח לקבל משלוחי פירות וירקות טריים ישירות לבית.
  3. המוצרים שאנחנו מציעים – האם צריך לשנות אותם או להכניס מוצרים ושירותים חדשים לעסק. אני מכירה הרבה עצמאיות שהציעו עד הקורונה סדנאות יצירה ובזמן הסגר המציאו עצמן מחדש והחלו למכור ערכות יצירה שהגיעו ישירות לבתים ואליהם נילוו סרטוני וידאו שמדגימים איך להשתמש בערכות.

 

השפעות חיצוניות

יש שתי מגמות שכל עסק צריך להתחשב בהן ולאמץ בכל תכנון:

דיגיטליות – גם מי שהגדיר עצמו כטכנופוב והסתדר עד עכשיו עם מינימום טכנולוגיה, לא יכול להתעלם מהאפליקציות והכלים שעומדים לרשותנו כבעלי עסקים. כאשר אתם מתייחסים למצב השוק, קהל היעד וסל המוצרים שלכם אל תתעלמו מהגורם הטכנולוגי. היו אמיצים ואמיצות ונצלו את ההזדמנות לרענן את הכישורים הטכנולוגים שלכם ולבדוק במה תוכלו להיעזר כדי שהעסק שלכם יהיה עדכני ויהנה מכל היתרונות שעומדים לרשותו.

התמודדות עם חוסר ודאות מתמשך וגמישות לשינויים תוך כדי תנועה – אנחנו נמצאים בתהליך. דברים משתנים כל הזמן בתדירות גבוהה מכל מה שהורגלנו אליו אי פעם. ההצלחה שלכם תימדד ביכולת להיות כל הזמן עם היד על הדופק ולהגיב בזמן אמת על השינויים שתראו.

 

מוזמנים להתייעץ איתי בפרטי אם זקוקים לעזרה כדי לעלות שוב על הסוס (או על הפיל)…