01
- דצמבר
2019
נכתב ע"י: admin
הסתגלות לטכנולוגיות חדשות והטמעת מערכות

קרה לכם שכל החברים המליצו על אפליקציה חדשה ואחרי ההתקנה של האפליקציה בטלפון הנייד וניסיון השימוש הראשון כל מה שרציתם לעשות היה להסיר את האפליקציה ולא לשמוע עליה לעולם?

 

בין אם אתם צריכים לקלוט מערכת תוכנה חדשה בעסק או להתקין אפליקציה חדשה בטלפון הנייד, בשני המקרים חווים אנשים רבים יסורי הסתגלות ולמידה. עד כמה שהטכנולוגיה מקלה על חיינו ומאפשרת לנו דברים שלא חלמנו שנוכל לעשות, לא תמיד קל לאמץ טכנולוגיות חדשות.

 

מה יעזור בהסתגלות לטכנולוגיות חדשות

הסתגלות מהירה לשינויים ואימוץ של טכנולוגיות חדשניות הן תכונות שחייב לאמץ כל מי שחי (אוטוטו) בעשור השלישי של המאה ה- 21. ככל שמבוגרים יותר, קשה יותר להסתגל לקצב המהיר של השינויים, אבל כאשר מדובר במערכות תוכנה מורכבות במקום העבודה, ההטמעה לא פשוטה לאף אחד.

 

חברות תוכנה ומפתחי אפליקציות מודעים בדרך כלל לבעיה ונוקטים במספר צעדים שיקלו עלינו. אם מדובר באפליקציה עם מספר מצומצם של פונקציות, נתרגל אליה בקלות יחסית אחרי זמן קצר של שימוש. ברוב האפליקציות יש פופאפים שמסבירים מה צריך לעשות. באפליקציות פופולריות לא נתקשה למצוא ביוטיוב שפע סרטוני הדרכה שמקלים על לימוד אפליקציה חדשה.

 

המצב שונה כאשר אנו נדרשים להטמיע בעסק מערכת חדשה. ככל שהעסק גדול יותר, יש מיגוון של בעלי תפקידים וכל אחד מהם משתמש בפונקציות אחרות של המערכת. גם בעסק קטן המונה פחות מ- 10 עובדים הכנסה של מערכת חדשה מצריכה היערכות ותאום בין הגורמים השונים בעסק. כך צמח לו תפקיד חדש של מטמיע מערכות מידע.

 

הסתגלות לטכנולוגיות חדשות – מה עושים כשאנחנו עסק עצמאי של אדם אחד?

גם בעסק קטן אנחנו נדרשים להסתגלות לטכנולוגיות חדשות ולהטמה של מערכות חדשות, כמו מערכת הנה"ח חדשה, מערכות ניהול מלאי, מערכת ניהול לקוחות ועוד.

  • כאשר אתם בוחרים מערכת חדשה, ודאו שלחברה המספקת את המוצר יש שירות לקוחות במיגוון פלטפורמות: תמיכה טלפונית, תמיכה בצ'אט, מענה במייל, מענה בפייסבוק וכו'.
  • בקשו הדגמה מפורטת של המערכת לפני ההחלטה על רכישתה, כדי שלא תהיו מופתעים כשכבר יהיה מאוחר מדי.
  • בידקו אם המערכת החדשה תדרוש התאמה או שידרוג של מערכות קיימות בעסק שלכם.
  • הכינו רשימת שאלות שמתקין המערכת יוכל לענות עליהן.
  • מומלץ לקבל את המערכת לתקופת ניסיון בה תשתמשו בה ותבדקו אם היא אכן מתאימה לצרכי העסק שלכם.
  • אם יש איתכם עובדים נוספים, דאגו שעוד מישהו יכיר את המערכת.

 

לסיכום, עד כמה שהסתגלות למערכת חדשה יכולה להיות לעיתים קשה, זיכרו מדוע הכנסתם את המערכת מלכתחילה. הטכנולוגיה עובדת עבורנו ולא להיפך ולאחר תקופת הסתגלות תיהנו מיכולות חדשות שמקלות ומשפרות את איכות חייכם או איכות העבודה שלכם.

יש לכם שאלות בנושא הסתגלות לטכנולוגיות חדשות, הטמעת מערכות או זקוקים לעזרה ספציפית – מוזמנים ליצור איתי קשר.

 

מוזמנים לקרוא עוד על אפליקציות לבעלי עסקים ועל טיפים לשימוש בזום