גאנט לניהול תוכן
02
- נובמבר
2020
Posted By : admin
גאנט לניהול תוכן

כשהתחלתי להיות עצמאית והחלטתי לשווק עצמי בפייסבוק, אחת הבעיות שלי היתה מה לכתוב. בדרך כלל כשכבר היה לי נושא הכתיבה זרמה, אבל היה לי קשה למצוא כל פעם נושא שארצה לכתוב עליו. בהמשך למדתי שההשראה מגיעה מכל מקום והתחלתי לנהל רשימת נושאים פוטנציאלים לפוסטים. קיבלתי רעיונות לנושאים בפגישות ושיחות עם לקוחות, בהאזנה לפודקאסטים, בקריאת ספרים ובעצם בכל מקום ובכל אינטראקציה שהיתה לי עם אנשים. אבל הדבר שהכי עזר לי בניהול התכנים שאני מעלה לרשת היה גאנט שנתי. מסתובבות הרבה גירסאות של גאנטים, אבל לשנת 2021 כבר הכנתי לעצמי גאנט משלי.

מה זה גאנט לניהול תוכן?

הגאנט הוא טבלת אקסל עם שורה (או ריבוע במקרה של גאנט במבנה של לוח שנה) לכל יום, שכולל את כל החגים והימים המיוחדים. בכל שורה אפשר לכתוב את נושא הפוסט, הסוג שלו, איפה אני מעלה אותו, באיזה שעה וכו'. מכיוון שאת רוב הפוסטים שלי אני משתפת בקבוצות שונות, אני מציינת בגאנט לאילו קבוצות ובאילו תאריכים שיתפתי אותו. זה מאפשר לי "להחזיק בחיים" פוסטים מוצלחים ע"י פריסת השיתוף שלהם לאורך זמן, מכיוון שהאלגוריתם של פייסבוק "לא אוהב" כשמשתפים את אותו פוסט הרבה פעמים באותו זמן.

ציון סוג הפוסט מאפשר לי לוודא שאני מעלה תכנים מגוונים – לא אעלה כמה פוסטים של טיפים בזה אחר זה, אלא איצור תמהיל של פוסט טיפים, פוסט שיווקי, פוסט של תאור מקרה, פוסט השראה וכו'.

מידע על תמהיל סוגי תוכן, אפשר למצוא בפוסט זה.

כשיש תקופות של יובש ולא יודעים על מה לכתוב, אפשר תמיד לקשר נושאים רלוונטיים לחגים ומועדים לימים בינלאומיים. בגאנט אני מציינת גם את התאריכים של ימי הקניות של נובמבר, כדי שאוכל להיערך מבעוד מועד.