אסטרטגיית יציאה לעסקים קטנים
13
- אפריל
2020
Posted By : admin
אסטרטגיית יציאה לעסקים קטנים

בואו נדבר על אסטרטגיית יציאה. לא רק המדינה צריכה אסטרטגיית יציאה מהמשבר. כל עסק צריך לחשוב על האופן בו הפעילות שלו תשתלב בחזרה ההדרגתית לשיגרה.

על כולנו להפנים שלא יהיה רגע אחד בו יגידו: "זהו, זה נגמר". שום יונה לא תגיע אלינו עם עלה של זית.

מה זו אסטרטגיית יציאה?

אחרי פסח יתחילו להודיע על הקלות, אבל זה הולך לקרות מאוד לאט ובצורה הדרגתית. על חלק מכם ההקלות הראשונות כלל לא ישפיעו. יש כאלו שממתינים לחזרה לפעילות מלאה של מערכת החינוך, יש כאלו שהעיסוק שלהם כרוך במגע קרוב ועדיין לא יודעים מתי זה יתאפשר. אבל לאט לאט עוד ועוד עסקים ועובדים יצטרפו למהלך של כניסה למצב ביניים שיימשך עד להתגברות על הנגיף והתייצבות בשיגרה, גם אם היא תהיה שונה מהשיגרה הישנה שלנו.

 

מה מיוחד בשלב הביניים של החודשים הקרובים?

  • המשק יפעל בצורה חלקית בלבד ולכן חלק גדול מהאוכלוסיה יוציא כספים על מוצרים ושירותים חיוניים בלבד. בידקו האם הלקוחות שלכם כלולים באוכלוסיה זו. אם כן, אולי אתם יכולים להציע מוצרים או שירותים לקהלים חדשים אליהם לא פניתם עד היום.
  • רואים כרגע פריחה במוצרי פנאי שאפשר להשתמש בהם בבית, כמו מזרן יוגה, משקולות, פאזלים, משחקים וערכות יצירה למיניהן והרשימה עוד ארוכה. הביקוש למוצרים כאלו יימשך גם בחודשים הקרובים.
  • מי שנותן שירותים לעסקים יכול לשנות מיקוד ולהציע שירותים חדשים או כאלו שפחות שם עליהם דגש בעבר. לדוגמה: מעצבת שעבדה בעיקר עם עסקים על מיתוג, עיצוב אתר וכו', יכולה להציע עכשיו מוצרים שיעזרו לעסקים ועצמאים שמחשבים מסלול מחדש כמו דפי נחיתה, עיצוב מודעות פרסומיות וכו'.
  • בתחום הטקסטיל – יש ירידה משמעותית בקניית בגדים, אבל יש תחומים שדוקא פורחים, כמו תפירת מסכות רב פעמיות, חידוש ותיקון של ריפוד, בגלל השהייה הממושכת בבית ופריחה של קורסים לתפירה וסריגה.

 

זיכרו שדוקא לעצמאים ולעסקים קטנים קל יותר להתאים עצמם לשינויים. לא מדובר בארגון מסורבל וכבד שמתקשה בקבלת החלטות וביצוע שלהן. אתם יכולים להחליט היום ומיד להתחיל לבצע.

 

כחלק מההיערכות הזו אני מציעה שירות של ייעוץ לטווח קצר שיסייע לכם לגבש את אסטרטגיית היציאה שלכם.

בשיחה של שעה עד שעה וחצי אחשוב יחד איתכם על דרכים בהן תוכלו להתאים את פעילות העסק למצב החדש ואתן לכן כלים לתכנון נכון של הצעדים הבאים שלכם.
מוזמנים ליצור קשר.